matematika

Tantárgy / szakterület: matematika

Intézmény: Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Szakközépiskolája és Gimnáziuma

Település: Vác

A jelenlegi munkahelyem az első, s ez idáig egyetlen (én is itt érettségiztem). Minden iskolatípusban országos döntőkön képviseltem az éppen aktuális iskolámat mind tanulmányi, mind a sport terén. Így nem volt számomra különlegesen dolog, hogy felkészítsek diákokat. Számtalan egyesületi sportoló fordult meg testnevelésóráimon, akik közül világbajnokok (pl. Pető Tibor, Molnár Péter) is lettek – nem gondolom, hogy az én tevékenységemnek köszönhetően, de azért amiben tudtam, segítettem nekik. Minden gyereket igyekeztem a számukra megfelelőnek gondolt sportág felé irányítani. Közülük sokan lettek diákolimpiai érmesek. Én magam az iskola labdarúgó csapatát készítem fel mind a mai napig, akikkel az elmúlt 10 évben 7 diákolimpiai országos dobogós csapatom volt (plusz kettő egyesületi színekben). E mellett a saját kertemben kialakított pályán készültünk az iskolai csapatokkal a „Kalandtúrákra” és a „Bevetéspróbákra”, melyeken többször is dobogós helyeken végeztünk. Matematikából a legkiemelkedőbb diákom Pszota Zsolt volt, aki az OKTV-ken egy 1. és egy 2. helyet ért el, de rajta kívül is voltak szép számmal döntőseim. Volt olyan év, amikor hat. Igazgatóként átalakítottam az iskola tehetséggondozó rendszerét. Ennek egyik fokmérője lehet, hogy szinte minden mérhető dologban az országos ranglisták előkelő helyein tanyázunk: szakközépiskolák (1.), sport (1.), tudományos kutatómunka (TOP10), OKTV (7 tantárgyból a TOP20-ban) – évente átlagosan 30 döntős ez utóbbi megmérettetésen.